CANYAPI

İthalat

Tanhu ailesi olarak; Dış pazarda alım işlemleriniz için geniş altyapı ve seçeneklerimiz ile sizi ihtiyacınıza en uygun şekilde hedefinize ulaştırıyoruz.

Başka ülkelerden ürün ve hizmet alım işlemine ithalat denir. İthalat kısaca dış alım demektir, İthalat, ihracatın tam tersi bir işlem yöntemidir.

İthalat yaparken bir kaç çeşit yönteme başvurulur;

Para transferi yapılıp yapılmamasına göre ithalat bedelli ve bedelsiz olmak üzere bir kaç türlüdür.

Bedelli;

İthal edilen içeriğin toplam tutarlarının ithalattaki ödeme şekillerinden biriyle karşı ülkede çalıştığınız firmaya döviz transferi yapılarak gerçekleştirilen ithalat tarzıdır.

Bedelsiz;

İthal edilen içeriğin toplam tutarının dışarıda kazanılan yabancı para birimleri ile karşılanarak yurt dışına herhangi bir döviz transferi yapılmadan gerçekleştirilen ithalatı ifade etmektedir.

Akreditif;

En temel açıklaması dış ticarette kullanılan bir ödeme yöntemidir. Dış ticarette kullanılan ödeme yöntemleri, ihracatçı ve ithalatçı bakımından farklı risklere sahiptir ve bu nedenle ödeme yöntemlerinin ihracatçı ve ithalatçı için oluşturduğu riskleri azaltarak ödeme işlemine aracılık yapan bankalara belirli sorumluluklar vererek sağlamaktadır.

Tanhu tüm bunları ve bağlantıları sizin için yaparak yükünüzü hafifletmektedir.

Bizimle iletişime geçerek tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

TANHU

Tanhu ailesi olarak;

Yılların bilgi birikimi ve tecrübesi ile sizler için çalışmakta, çabalamakta ve durmadan büyümekteyiz. Geniş sektör ağımız, belirgin ve alanına özgü hizmet alt yapılarımız ile istediğiniz sonuca sizleri en hızlı ve en güvenli şekilde ulaştırmak için kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Sizin fikir, öneri, ihtiyaç ve düşüncelerinizi kendi hizmet birimlerimiz ile işleyerek isteklerinizi en doğru şekilde sonuca ulaştırıyoruz.